Krótki Reportaż z Wizyty w Polsce Marii Nowotarskiej i Agaty Pilitowskiej

W ramach Nocy Teatrów 24 lipca w Krakowie, w Dworku Białoprądnickim odbył się spektakl „Nie bój sie kochać", a po nim nastąpiła prezentacja książki-albumu – „Teatr bez granic” – kroniki 25-letniej działalności teatru. Sala była wypełniona po brzegi, a przedstawienie, jak również książka były przyjęte entuzjastycznie.

W Warszawie, 26 lipca w Instytucie Teatralnym im. Z. Raszewskiego odbyła się promocja książki „Teatr bez granic”. Sala dosłownie pękała w szwach, przybyło wiele znanych osobistości, m.in.: Prof. Andrzej Kułakowski, Kira Gałczyńska, Wiesława Mazurkiewicz, Alicja Pawlicka, Stefan Szlachtycz, Krzysztof Stelmaszyk oraz przedstawiciele Senatu, Fundacji Oświata Polska i byli konsulowie w Toronto. Książka wzbudziła wielkie zainteresowanie, zdobywała liczne komplementy za jakość wydania i opracowania.

Ostatnie miejsce promocji książki to Dworek Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie.
Wkrótce zostanie zamieszczona relacja z przebiegu spotkania.

A oto kilka wypowiedzi osób – uczestników wieczorów:


Barbara Zych: Byłam na kilku spektaklach - wspaniałe aktorstwo, przywracające m.in. pamięć o wielkich Polkach. Panie Maria Nowotarska i Agata Pilitowska są najlepszymi ambasadorkami Polski jakie znam! Gratuluję jubileuszu!

Tadeusz Postębski: Marysiu i Agatko. Przyjmijcie najlepsze gratulacje z okazji Waszego pięknego Jubileuszu. Jestem Waszym fanem i podziwiam Wszystko co robicie, Wasz przeogromny talent, pracowitość, nastawienie do Świata i Ludzi, Wspaniały dobór repertuaru, Gra na najwyższym poziomie.

Marta Stanek Piątkowska: Kochane Marysiu i Agatko, krakowski wieczór z Wami był uroczy i niezapomniany. Album, który nabyłam jest imponujący, zaczęłam go już czytać i z wielkim zaciekawieniem śledzić Waszą kanadyjską historię.

Alicja Rupińska: Wspaniałe spotkanie, wspaniała książka. Dziękuję serdecznie za zaproszenie i za możliwość spotkania tylu ciekawych osób.

Halina Ostas, Polskie Radio dla Zagranicy: Jeszcze raz gorąco dziękuję za wczorajsze spotkanie w radiu! Jestem pod ogromnym wrażeniem działalności Pań i serca, z jakim tworzycie polską sztukę na emigracji!