Recenzje

Głosy, wypowiedzi, opinie

Wypowiedź profesora Churcha

Wypowiedź profesora Churcha po naszym spektaklu - "Dobry wieczór Monsieur Chopin" w Miami, na Florida International University, 10 listopada, 2016 r.

Więcej...

Krótki reportaż z wizyty w Polsce Marii Nowotarskiej i Agaty Pilitowskiej

W ramach Nocy Teatrów 24 lipca w Krakowie, w Dworku Białoprądnickim odbył się spektakl „Nie bój sie kochać", a po nim nastąpiła prezentacja książki-albumu – „Teatr bez granic” – kroniki 25-letniej działalności teatru. Sala była wypełniona po brzegi, a przedstawienie, jak również książka były przyjęte entuzjastycznie.

W Warszawie, 26 lipca w Instytucie Teatralnym im. Z. Raszewskiego odbyła się promocja książki „Teatr bez granic”. Sala dosłownie pękała w szwach, przybyło wiele znanych osobistości, m.in.: Prof. Andrzej Kułakowski, Kira Gałczyńska, Wiesława Mazurkiewicz, Alicja Pawlicka, Stefan Szlachtycz, Krzysztof Stelmaszyk oraz przedstawiciele Senatu, Fundacji Oświata Polska i byli konsulowie w Toronto. Książka wzbudziła wielkie zainteresowanie, zdobywała liczne komplementy za jakość wydania i opracowania.

Aktorki udzieliły wywiadów do radia i telewizji:
Więcej...

Pola Negri w Londynie

Autor Robert Małolepszy

Jeśli aktorka gra aktorkę, to w przedstawieniu, w jednej osobie, występują dwie aktorki. Agata Pilitowska za wykonanie na scenie POSK-u "Opowieści Poli Negri" otrzymała tyle owacji i kwiatów, jak co najmniej trzy aktorki.

Więcej...

Spod Torunia do Hollywood

Autor Małgorzata P. Bonikowska

Wszyscy myślą, że to cykl, a, jak opowiedział nam Kazimierz Braun w wywiadzie udzielonym Gazecie" w listopadzie, sztuki o wielkich Polkach-emigrantkach, których to sztuk jest już dzisiaj kilka, nie były zamierzone jako cykl.

Więcej...

Opowieści Poli Negri

Autor Agnieszka Majewska-Sydoryk

W piątek, 13 listopada, dzięki staraniom Towarzystwa Kultury Polskiej w Edmonton, scena Stanley A. Milner Library Theatre miała zaszczyt gościć aktorki Salonu Muzyki, Poezji i Teatru w Toronto im. Jerzego Pilitowskiego.

Więcej...

Zauroczenie Polą Negri

Autor Zofia Kata

No więc doczekalismy się wreszcie tego niezapomnianego piątku. Będziemy na prapremierze kolejnej sztuki napisanej przez prof. Kazimierza Brauna z Buffalo. Jak do tej pory to mamy same dobre doświadczenia, bo każda opowieść przygotowana przez tego teatrologa, pisarza, reżysera dostarczały nam zawsze wiele wzruszeń, a przy tym ożywały przed nami postaci znane z opowiadań, filmów z ….legendy. Jak miło bylo poznać blizej Helenę Modrzejewską, Marię Sklodowską-Curie, Tamarę Lempicką ze sztuk pana profesora Kazimierza Brauna, ktore to postaci “wygrały” nam na scenie nasze polskie aktorki Salonu Muzyki, Poezji i Teatru im Jerzego Pilitowskiego działajacego przy Polsko-Kanadyjskim Towarzystwie Muzycznym w Toronto.

Więcej...

"Poetry without borders" floods UTM

Autor Nikita King

"Famous poet" sounds like an oxymoron. How many famous, contemporary poets do you know? Seeing so many poetry lovers gathered together at the event, "Poetry without borders", was like seeing a rare, underground species for the fIrst time.
"Poetry without borders" took place last week Saturday, in our own CCT Building, and was organized by the Polish Canadian Society of Music and sponsored by the Ontario Trillium Foundation.

Więcej...